Program setkání
Sobota 15.6.2024 |
||||
08.45 – 09.00 |
Zahájení setkání, slovo úvodem |
|
||
09.00 – 09.15 |
Úvodní pednáška člena výboru ČOS (15 min) |
B. Melichar |
||
Pneumoonkologie I. |
|
|||
09.15 – 09.35 |
Epidemiologie a ethiologie plicních nádorů (20 min) |
|
||
09.35 – 10.00 |
Zobrazovací metody v diagnostice (25 min) |
M. Wágnerová |
||
10.00 – 10.20 |
Primární prevence a screening karcinomu plic (20 min) |
I.Hrnčiříková |
||
10.20 - 10.40 |
Diskuze |
|
||
Přestávka 10.40-11.00 hod |
||||
Pneumoonkologie II. |
|
|||
11.00 – 11.20 |
Histopatologie plicních nádorů, nová WHO klasifikace (20min) |
K. Bartů |
||
11.20 – 11.45 |
Subklasifikace NSCLC na základě přítomnosti targetabilních alterací, základní molekulárně genetické metody (25 min) |
J. Špaček |
||
11.45 – 12.10 |
Endoskopické metody v léčbě a diagnostice plicních nádorů (25 min) |
|
||
12.10 – 12.30 |
Diskuze (20min) |
|
||
Oběd 12.30-14.00 hod |
||||
Pneumoonkologie III. |
|
|||
14.00 – 14.25 |
Chirurgická terapie plicních nádorů (25 min) |
|
||
14.25 – 14.50 |
Radioterapie (25 min) |
M. Drbohlavová |
||
15.00 – 15.30 |
Lokálně pokročilý NSCLC, problematika KS III (25 min) |
L.F. Casas Mendez |
||
15.30 – 15.40 |
Neoadjuvatní a adjuvatní terapie NSCLC (30 min) |
M. Hrnčiarik |
||
15.40 – 16.00 |
Nový program Mladých onkologů při ČOS (10 min) |
M. Eid |
||
16.00 – 16.30 |
Diskuze (30 min) |
|
||
Neděle 16.6.2024 |
|
|||
Pneumoonkologie IV. |
|
|||
09.00 – 09.05 |
Zahájení odborného programu |
|
||
09.05 – 09.40 |
Terapie NSCLC bez targetabilní aletrace (35min) |
M. Drosslerová |
||
09.40 – 10.15 |
Terapie NSCLC s targetabilní aletrace (35min) |
O. Bílek |
||
10.15 – 10.45 |
Interní komplikace onkologických pacientů (30min) |
A. Krivanová |
||
10.45 – 11.00 |
Diskuze (15 min) |
|
||
Přestávka 11.00-11.20 hod |
||||
Novinky z ASCO 2023 |
|
|||
11.20 – 11.50 |
Novinky z ASCO 2023 (30 min) |
T. Svoboda |
||
11.50 – 12.10 |
Závěrečný kvíz |
|
||
12.10 – 12.30 |
Vyhodnocení kvízu, zakončení setkání |
|
||
Oběd 12.30-13.30 hod |
|
|||